Działania "Bezpieczne 50 km/h" - Akcje - KPP Starachowice

Działania "Bezpieczne 50 km/h"

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy przeprowadzą działania po nazwą "Bezpieczne 50 km/h" Niestosowanie się do ograniczeń prędkości to cały czas jedna z głównych przyczyn zdarzeń w ruchu drogowych. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drodze poprzez eliminowania z dróg kierujących, którzy znacznie tą prędkość przekraczają.

Jutro policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadzą działania pn. "Bezpieczne 50 km/h". W tym czasie funkcjonariusze będą pełnić służbę w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych powstałych na skutek niedostosowania do ograniczeń prędkości. Akcja ma na celu uświadomienie kierujących samochodami i motocyklami, że obszar zabudowany oraz miejsca gdzie występują ograniczenia prędkości to nie tor wyścigowy. W sytuacji kiedy zwiększamy naszą prędkość, w razie napotkania przeszkody na drodze, wydłużamy automatycznie nasza drogę hamowania.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kończy się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. PK