Działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości" - Akcje - KPP Starachowice

Działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości"

Jutro na terenie powiatu starchowickiego, w godz. 6:00 - 22:00, policjanci przeprowadzą działania krajowe pod nazwą „Kaskadowy Pomiar Prędkości”, podczas których będą zwracać szczególną uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość na drogach.

Podczas prowadzonych działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości  m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejstrator. Patrole biorące udział w działaniach będą pełniły służbę przede wszystkim w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych. W tych miejscach świętokrzyska policja zastosuje kaskadowy pomiar prędkości  - polegający na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego kontrolujących prędkość pojazdów.

Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości,  jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.  Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Zmniejszenie prędkości często decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych.