Medale z III Mistrzostw Służb Mundurowych w Kick-boxingu

Data publikacji 24.06.2015

Starachowiccy policjanci zdobyli jeden srebrny i dwa brązowe medale podczas III Mistrzostw Służb Mundurowych w Kick-boxingu, które odbyły się w dniach 19-21 czerwca 2015 roku w Rzeszowie. Sierż. szt. Tomasz Adamus i sierż. Grzegorz Kwiecień, którzy reprezentowali nasz garnizon świętokrzyski i stoczyli kilka zaciętych walk, aby stanąć na podium.

W dniach 19-21 czerwca 2015 roku już po raz trzeci w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kick-boxingu w formułach pointfighting i kick light. W zawodach wzięło udział 142 zawodników z całej Polski reprezentując służby m.in.: Policji, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej. Komendę Powiatową Policji w Starachowicach reprezentował sierż. szt. Tomasz Adamus oraz sierż. Grzegorz Kwiecień. Dla pierwszego z nich był to już trzeci start w tych zawodach, natomiast sierż. Grzegorz Kwiecień walczył na ringu po raz drugi. Obaj zawodnicy walczyli w dwóch formułach: Pointfighting oraz K1 Rules. W pierwszej formule, w kategorii wagowej 69 kg, sierż. szt. Tomasz Adamus trafił na reprezentanta kraju oraz wielokrotnego Mistrza Polski – Piotra Odważnego z KWP w Poznaniu. Nasz zawodnik musiał uznać wyższość i doświadczenie przeciwnika i uległ mu na punkty, zajmując miejsce tuż za podium. Natomiast sierż. Grzegorz Kwiecień w tej samej formule i kategorii wagowej trafił w półfinale na Łukasza Milczaka z KMP w Siemianowicach Śląskich, a podczas walki nieznacznie uległ zawodnikowi ze Śląska i zajął 3 miejsce, zdobywając brązowy medal. Przeciwnicy naszych policjantów spotkali się w finale, gdzie walkę wygrał Piotr Odważny i został Mistrzem Polski.

W drugiej formule K1 Rules nasi policjanci walczyli w kategorii wagowej 67 kg. W półfinale sierż. szt. Tomasz Adamus spotkał się z obrońcą tytułu – Mateuszem Michalikiem ze Straży Granicznej w Nowym Sączu. Po pierwszej rundzie Tomek prowadził na punkty, jednak w trakcie drugiej rundy odnowiła mu się kontuzja nogi i niestety uległ mu na punkty, zdobywając brązowy medal. Natomiast sierż. Grzegorz Kwiecień w półfinale trafiła na zawodnika gospodarzy, Sławomira Gładysza z ABW w Rzeszowie. Nasz zawodnik dwukrotnie doprowadził do liczenia przeciwnika i o mały włos nie zakończył walki przed czasem. Ostatecznie Grzegorz pewnie, 3:0 wygrał na punkty. W finale niestety po uderzeniu Łukasza Milczaka odnowiła mu się kontuzja żeber i przegrał na punkty, ostatecznie zdobywając srebrny medal.

Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie, goszcząc aktualnych i byłych reprezentantów kraju oraz Mistrzostw Świata w Kick-boxingu. Nasi policjanci zdobyli jeden srebrny i dwa brązowe medale, co jest dużym sukcesem i zwieńczeniem ciężkich treningów. Osiągnięcie to jest tym większe, że przyszło im walczyć z najlepszymi i utytułowanymi zawodnikami. Obaj zapowiadają, że w przyszłym roku również będą startować w tych zawodach, aby po raz kolejny zdobyć medale dla naszej komendy.