Spotkania w ramach akcji REAGUJĄC RATUJESZ - Aktualności - KPP Starachowice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania w ramach akcji REAGUJĄC RATUJESZ

Data publikacji 21.10.2019

W minionym tygodniu policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkała się z młodzieżą z kilku szkół w powiecie starachowickim. W czasie zajęć dotyczących bezpieczeństwa uczniów policjantka przedstawiła założenia akcji „Reagując Ratujesz”.

W miniony piątek sierż. szt. Anna Kroner spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz nr 3 w Starachowicach, a następnie odwiedziła Szkołę Podstawową w Adamowie. Na początku spotkania uczniowie oglądali spot akcji „Reagując Ratujesz”, mającej na celu uwrażliwienie społeczeństwa na uświadamianie konsekwencji płynących z jazdy pod wpływem alkoholu, ograniczenie ilości takich przypadków, a przede wszystkim kreowanie odpowiednich postaw i brak społecznego przyzwolenia na łączenie alkoholu z kierownicą.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej konieczności reagowania społeczeństwa na podejmowane próby jazdy pojazdami przez osoby nietrzeźwe. W ramach spotkania prowadząca spotkanie, przypomniała młodym odbiorcom konsekwencje prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Opr. A.K.