Starachowicki policjant mistrzem Polski w kick-boxingu

Data publikacji 30.09.2019

W dniach 27-29 września w Chotowie koło Dębicy odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kick-boxingu. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach sierż. szt. Tomasz Adamus zdobył Mistrzostwo Polski w formule kick-light, senior - 69 kg. Wszystkie stoczone walki wygrał przed czasem.

W miniony weekend odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w Chotowie koło Dębicy. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski reprezentując służby m.in.: Policji, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej.

Świętokrzyskich policjantów, jako jedyny reprezentował sierż. szt. Tomasz Adamus z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Dla naszego policjanta były to już piąte zawody. Do tej pory nasz policjant stawał na podium, aż 8 krotnie zdobywając odpowiednio,  2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale.

Funkcjonariusz startował w formule kick-light senior w kategorii - 69 kg, w której stoczył trzy walki. Tomasz Adamus w ćwierćfinale wygrał na punkty w pierwszej rundzie z Adrianem Jabłońskim z JW 1517 Czerwińsk. Drugą walkę również wygrał na punkty w pierwszej rundzie z Mateuszem Jezierskim z 8-go koszalińskiego pułku przeciwlotniczego. Natomiast walkę finałową stoczył z Piotrem Odważnym z KWP w Poznaniu, którą wygrał w drugiej rundzie, pokonując przeciwnika przed czasem.

Należy podkreślić, że nasz funkcjonariusz zdobywając złoty medal wsparł swoim dorobkiem Reprezentację Polskiej Policji, która na tych zawodach zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie, goszcząc aktualnych i byłych reprezentantów kraju oraz Mistrzostw Świata w kick-boxingu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszego Mistrza!!