Pomogli seniorce - Aktualności - KPP Starachowice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli seniorce

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci z Komisariatu Policji w Brodach pomogli 87 –letniej, samotnie zamieszkującej kobiecie. Mundurowi otrzymali informację, że seniorka może potrzebować pomocy. Dzięki właściwej postawie zgłaszającej oraz szybkiemu działaniu policjantów nie doszło do nieszczęścia.

Wczoraj po godzinie 20:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, zatelefonowała kobieta informując, że od pewnego czasu nie widziała swojej sąsiadki i obawia się, czy nie stało jej się coś złego. Kobieta od dwóch dni nie widziała zapalonego światła w mieszkaniu seniorki oraz nie zauważyła, aby mieszkanie było ogrzewane.  Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Brodach. Mundurowi po dotarciu do wskazanego domu zastali w nim 87-letnią kobietę. Seniorka z uwagi na wiek nie byłą w stanie usunąć awarii prądu ani rozpalić w piecu. Mieszkanie było wyziębione, ponieważ od kilku dni nie było ogrzewane. Policjanci pomogli kobiecie oraz poinformowali Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej o sytuacji w jakiej znajduje się 87- latka. Dzięki właściwej postawie zgłaszającej i szybko podjętej interwencji przez policjantów seniorce nie grozi już niebezpieczeństwo.

Apelujemy! Niskie temperatury to również ogromne zagrożenie dla osób starszych, które często mieszkają samotnie. Z uwagi na swój wiek mogą mieć trudności z codziennymi, domowymi czynnościami. Zawróćmy uwagę na naszych sąsiadów, członków rodziny ponieważ też mogą potrzebować naszej pomocy. 

Opr. PK