Działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” – Styczeń 2019 - Aktualności - KPP Starachowice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” – Styczeń 2019

Data publikacji 07.01.2019

Jutro policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu starachowickiego przeprowadzą działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem działań będzie zminimalizowanie zdarzeń drogowych, w których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Jutro starachowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie całego powiatu przeprowadzą działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości oraz  uświadomienie uczestników ruchu drogowego jakie konsekwencje niesie za sobą nie stosowanie się do tego przepisu.  Mundurowi w czasie działań będą pełnić służbę w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Bardzo często bywa że zdarzenia drogowe związane z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze lub nie stosowanie się do ograniczeń kończą się bardzo poważnie dla jej uczestników.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów, trzeźwość, ostrożność na drodze i zdrowy rozsądek. 

Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h wiąże się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

 

Opr. PK