Akcja- „Lubię żyć podaruj mi 1 metr” - Aktualności - KPP Starachowice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja- „Lubię żyć podaruj mi 1 metr”

Data publikacji 18.06.2018

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wzięli udział w rajdzie rowerowym, który odbył się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 oraz osobami z Klubu „Seniora +”. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwie podczas wakacji.

Letnia aura sprawia, że na ulicach jest coraz więcej zwolenników dwóch kółek, dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wraz z Urzędem Miasta w Starachowicach zorganizowali rajd rowerowy międzypokoleniowy, w którym udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz osoby z Klubu „Seniora +”. Uczestnikom rajdu rozdano kamizelki odblaskowe z logiem akcji „ Lubię żyć podaruj mi 1 metr”. Wszyscy rowerzyści przejechali z placu szkoły do miejscowości Lipie, gdzie było zorganizowane dla uczestników ognisko. W trakcie imprezy dzieci z klas podstawowych zaprezentowały w związku z obchodami 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę krótkie występy i prezentacje.

Starachowiccy policjanci w ramach tej akcji przypomnieli rowerzystom o bezpiecznym korzystaniu z dróg, o prawidłowym wyposażeniu roweru oraz że należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów rowerzysta pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. Przy zderzeniu z pojazdem cyklista narażony jest na poważne obrażenia ciała. Funkcjonariusze przeprowadzili również z dziećmi pogadankę profilaktyczną, dotycząc zbliżających się wakacji. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad… wodą” przypomnieli, jak należy zachować się nad wodą. Spotkanie było również dobrą okazją, aby przypomnieć i przestrzec młodych ludzi przed niebezpieczeństwem, jakim są dopalacze.

Głównym celem akcji „Lubię żyć podaruj mi 1 metr”, jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego, jak należy w sposób bezpieczny wykonywać manewr wyprzedzania rowerzysty.

Zachęcamy podczas jazdy na rowerze do korzystania z kamizelek odblaskowych, ponieważ one powoduje, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze oraz z kasku, który uchroni naszą głowę podczas upadku przed przykrymi konsekwencjami. Zgodnie z przepisami minimalny odstęp od rowerzysty w trakcie manewru wyprzedzania przez pojazd nie może być mniejszy niż 1 metr.

 

Opr. PK

KPP w Starachowicach