Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mamy złoto !

Data publikacji 17.06.2016

Sierż. szt. Tomasz Adamus z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zdobył tytuł Mistrza Polski w formule Kick-light podczas IV Mistrzostw Służb Mundurowych w Kick-boxingu, które odbyły się w dniach 10-12 czerwca 2016 roku w Sanoku. Naszą komendę reprezentowali również, st. sierż. Grzegorz Kwiecień i st. sierż. Konrad Kawalec. Starachowiccy policjanci zdobyli jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal reprezentując garnizon świętokrzyski.

W dniach 10-12 czerwca 2016 roku już po czwarty w Sanoku odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kick-boxingu. W zawodach wzięło udział 120 zawodników z całej Polski reprezentując służby m.in.: Policji, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej. Garnizon Świętokrzyski reprezentowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach -sierż. szt. Tomasz Adamus, st. sierż. Grzegorz Kwiecień i st. sierż. Konrad Kawalec. Dla dwóch pierwszych był to już kolejny start w tych zawodach, natomiast st. sierż. Konard Kawalec walczył na ringu po raz pierwszy. Nasi zawodnicy walczyli w trzech formułach: Pointfighting, Kick-light i K1 Rules.

Sierż. szt. Tomasz Adamus w formule K-1 po dojściu do finału spotkał się na ringu z dobrze mu znanym policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Marcinem Krokiem. Po zaciętej walce nasz policjant nie jednogłośnie, na punkty 2:1 przegrał z funkcjonariuszem z Nowego Sącza zdobywając srebrny medal. Dużym sukcesem okazała się być dla niego walka stoczona w drugiej formule – Kick-light, gdzie najpierw w półfinale pokonał Marka Mazura z OSP Gomulin. W finale natomiast zakończył walkę przed czasem z Adrianem Jabłońskim z Zielonej Góry zdobywając tym samym złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

St. sierż. Grzegorz Kwiecień w półfinale w formule K-1 przegrał na punkty z zawodnikiem Służby Więziennej z ZK we Wronkach, Sławomirem Kniochem i zdobył brązowy medal. Natomiast w formule Point-fighting nasz policjant doszedł do finału, gdzie przegrał walkę z wielokrotnym Mistrzem Polski Rafałem Korczem ze Straży Miejskiej w Wejcherowie, tym samym zdobywając srebrny medal i tytuł Wice Mistrza Polski.

St. sierż. Konrad Kawalec rywalizował w dwóch formułach: Kick-light i K-1i niestety w obydwu przegrał swoje walki, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie, goszcząc aktualnych i byłych reprezentantów kraju oraz Mistrzostw Świata w Kick-boxingu. Nasi policjanci zdobyli jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal, co jest dużym sukcesem i zwieńczeniem ciężkich treningów. Osiągnięcie to jest tym większe, że przyszło im walczyć z najlepszymi i utytułowanymi zawodnikami. Wszyscy zapowiadają, że w przyszłym roku również będą startować w tych zawodach, aby po raz kolejny zdobyć medale dla naszej komendy.